پورتال ايده پرداز - گردشگري

معرفي

آشنايي با پورتال ايده پرداز :
پورتال ايده پرداز ابزاري جامع براي توليد، پياده سازي و مديريت انواع پايگاه ها و پورتال هاي سازماني، اداري، شركتي و اطلاع رساني است. با داشتن بيش از 100 ماژول گوناگون در انواع زمينه هايي چون خبر، تصوير، اطلاع رساني، جداول اطلاعاتي، ارتباطي، آماري، امنيتي و... ، انعطاف بسيار زيادي در توليد پورتال مورد نظر را ارائه مي دهد.
همچنين با استفاده از ابزار منحصر به فرد در پورتال ايده پرداز، افراد و بخش هاي فني سازمان ها مي توانند بنا بر نياز خود انواع ماژول ها، قالب ها و فرم هاي دلخواه و مورد نياز خود را طراحي و در پورتال پياده سازي نمايند.
با استفاده از فناوري هاي روز و برنامه نويسي بنيادي قدرتمند، تلاش شده است تا تمامي ابزار هاي موجود در مديريت پورتال ساده و در عين حال كاربردي باشد تا حتي كاربران عادي و با دانش فني ابتدايي بتوانند از اغلب ويژگي هاي اين مجموعه كاملا استفاده كنند.
قابل ذكر است كه تمامي بخش هاي پورتال ايده پرداز توسط همين شركت برنامه ريزي، تحليل، طراحي و توليد شده است بنابراين محدوديتي در توسعه يا سفارش سازي هاي اختصاصي در آن بنا بر نياز سازمان هاي بزرگ نخواهد بود.
پورتال ايده پرداز دو جنبه ضروري امنيت و SEO ( سئو – بهينه سازي در موتور هاي جستجو ) سازمان ها را نيز كاملا در نظر گرفته و منطبق بر استاندارد هاي داخلي و جهاني، پورتال را طراحي كرده است. هر كدام از موارد در پورتال ايده پرداز داراي فرم ها، گزارشات و ماژول هاي اختصاصي هستند.
شركت ايده پرداز با پياده سازي بيش از 50 پورتال و سايت دفاتر گردشگري، آمادگي طراحي و بارگذاري انواع پورتال و پايگاه هاي اطلاع رساني آنلاين دفاتر را در زماني مناسب و با ارائه پنل هاي اختصاصي مديريت محتواي سايت را دارد.
ويژگي هاي مورد نياز و پر اهميت در طراحي پورتال هاي دفاتر گردشگري :
 • طراحي مدرن و جذاب با استفاده از تصاوير گوناگون گردشگري
 • پياده سازي ساختار وب سايت به صورت Responsive براي نمايش صحيح و مطابق بر تصاوير رسانه هاي گوناگون مانند موبايل و تبلت
 • ايجاد بخش هاي اختصاصي براي ارائه تور هاي فعال
 • معرفي مقاصد و هتل هاي سراسر جهان به شيوه اي جذاب
 • پياده سازي شده بر اساس ساختار هاي استاندارد SEO ( بهينه سازي در موتور هاي جستجو )
 • ارائه قيمت هاي لحظه آخري
 • امكان عضو گيري و دريافت پيام
 • بخشي اختصاص شده به انواع ويزا هاي قابل اخذ و مدارك مورد نياز دريافت آنها
 • نمايش گالري تصاوير از مقاصد موجود و امكانات هتل ها
 • صفحاتي مختص به اطلاعات لازم و ضروري سفر
 • امكان دانلود فرم هاي مورد نياز
پورتال چيست ؟
پورتال يا پرتال به درگاهي از مجموعه اطلاعات، سيستم ها، فرم ها و فرايند هاي يك يا چند سازمان/ شركت گفته مي شود كه اطلاعات اين سازمان ها يا بخش هاي يك سازمان ممكن است بطور كلي يا بخشي از آنها مشترك باشد. پورتال ها مي تواند استفاده و كاربرد داخلي از طريق شبكه هاي داخلي يك سازمان داشته باشد و يا در ارتباط با اعضاي عمومي و مردم در تبادل و ارائه اطلاعات باشد.
در اغلب اقات ظاهر و ساختار هاي نهايي پورتال ها مشابه وبسايت ها هستند و به همين دليل است كه اكثرا مفهوم پورتال و وبسايت را اشتباه مي گيرند. همانطور كه اشاره شد، پورتال مفهومي و كاربردي فراتر و گسترده تر نسبت به يك وبسايت دارد و حتي يك پورتال مي تواند بستر چندين وبسايت و نرم افزار براي چندين سازمان باشد.
برخي از ديگر تفاوت هاي مهم پورتال ها و وبسايت ها :
 • پورتال ها اغلب به فعاليت هاي گسترده يك يا چندين سازمان مي پردازد و تمامي اطلاعات آنها را به صورت يك مجموعه اطلاع رساني كامل و در يك محل ارائه مي دهد اما وبسايت ها اغلب داراي اطلاعات محدود و مختص به موضوعي مشخص هستند.
 • پورتال ها به دليل ساختار بنيادي خود، اكثرا قابل توسعه و گسترش هستند اما وب سايت ها حتي از نوع Dynamic آنها، داراي محدوديت هايي مي باشند.
 • پورتال ها نسبت به وبسايت ها مي توانند در ارتباط بيشتري با اعضا و بازديد كنندگان خود باشد. با امكان افزودن انواع نرم افزار ها، ماژول ها، ابزار و فرم ها به پورتال، مي توان با كاربران در محاوره و ارتباط بيشتري بود.
 • انعطاف پذيري در پورتال ها بسيار بيشتر و قوي تر مي باشد. اين انعطاف پذيري از طريق كنترل پنل هاي گسترده پورتال ها امكان پذير است. وبسايت هاي حتي Dynamic كه نيز از كنترل پنل هاي مديريتي بهره مي برند، اما گستره كاربردي آنها نسبت به پنل هاي پورتال ها كمتر مي باشد.
بطور كلي و ساده مي توان گفت كه سازمان ها و يا شركت هايي كه از بخش هاي گوناگون و يا از خدمات گسترده بهره مي برند و نياز دارند از طريق نرم افزار و ماژول هاي آنلاين با اعضا و كاربران در ارتباط باشند و تبادل اطلاعات داشته باشند، قطعا پيشنهاد مي شود از يك پورتال به جاي طراحي چندين سايت و نرم افزار استفاده كنند.

راه اندازي سامانه

ايده پرداز چه چيزي ارائه مي دهد :
پورتال ايده پرداز به دو صورت قابل ارائه است :
 • بدونطراحي سايت: در اين روش ايده پرداز پورتال خام به همراه ماژول هاي آن را در اختيار دفاتر گردشگري قرار مي دهد تا با استفاده از مسئولان فني و يا تيم IT خود، ساختار وبسايت را در آن طراحي، پياده سازي و مديريت نمايند. متخصصين طراحي وب به راحتي مي توانند با با استفاده از پورتال ساختار و فرم سازي نمايند.
 • باطراحي سايت: ايده پرداز در اين روش علاوه بر در اختيار گذاشتن پورتال، به صورت كامل ساختار و وب سايت دفتر را در آن پياده سازي مي نمايد و برگزاري 2 جلسه آموزشي نحوه نگهداري و مديريت آن را به افراد معرفي شده ارائه مي دهد.
آژانس ها صاحب چه چيزي مي شوند :
بستري جامع و به روز براي طراحي و نگهداري از وبسايت با استفاده از نيرو هاي داخلي خود و با امكان افزايش امكانات و ويژگي هاي خدمات آنلاين خود به صورت اختصاصي. همچنين با استفاده از ابزار سئو و مركز گزارشات، به برنامه ريزي آينده و واحد بازرگاني خود كمك ويژه اي شود.
آژانس ها نياز به چه امكاناتي دارند :
براي راه اندازي پورتال ايده پرداز امكانات خاصي لازم نيست و تنها داشتن يك سرور اينترنتي ( با حداقل مشخصات اعلام شده از سوي ايده پرداز ) و يك فرد نيمه متخصص براي نگهداري آن، كافي است تا دفاتر از بسياري از ويژگي هاي پورتال بهترين استفاده را داشته باشند.

قابليت ها و مزايا

امكانات و قابليت هاي سيستم
 1. ايجاد انواع محتواي متني
 2. مديريت اخبار و آرشيو آنها
 3. امكان ايجاد و نمايش پكيج هاي مسافرتي تور و ايجاد صفحات اختصاصي به ازاي هر يك از آنها
 4. امكان ايجاد ساختار آشنايي با كشور ها و شهر هاي دنيا
 5. امكان ايجاد صفحات اختصاصي براي هر هتل و اطلاعات ، تصاوير و نرخ هاي آن...
 6. امكان ايجاد صفحات اطلاعاتي و اختصاصي براي هر يك از شركت هاي هواپيمايي
 7. امكان ايجاد بخشي جدا و اختصاصي براي نرخ هاي ويژه و Special Offers
 8. انواع گالري تصاوير
 9. قرار دادن انواع فابل ها جهت دانلود بازديد كنندگان
 10. تصوير روز
 11. آب وهوا
 12. قرار دادن فايل هاي صوتي و تصويري
 13. جستجو
 14. مديريت منو ها
 15. مديريت جدول هاي اطلاعاتي با قابليت جستجو
 16. مديريت ايجاد فرهنگ واژگان
 17. مطالب مناسبتي
 18. امكان اتصال به سيستم هاي يكپارچه
 19. نمايش تاريخ به ميلادي،قمري و شمسي
 20. ارائه كنترل پنل جهت مديريت پورتال
 21. امكان تعريف كاربران جهت ورود به مديريت پرتال و امكان تعيين سطوح دسترسي براي هر يك از كاربران
 22. دسترسي به انواع گزارشات تخصصي براي برنامه ريزي هاي آتي شامل تعداد بازديد كنندگان، زمان مطالعه يك صفحه، بيشترين صفحات بازديد شده، تعداد بازديد بر حسب روز و ....

پياده سازي و استقرار

پياده سازي سامانه رزرواسيون لحظه اي هتل هاي بين المللي در 3 گام ذيل صورت مي گيرد :
گام اول :
تهيه دامنه مناسب و تغيير آدرس هاي DNS آن به دو نشانه ذيل :
NS1[dot]Idehpardazdns[dot]com
NS2[dot]idehpardazdns[dot]com
گام دوم :
ارسال فايل دريافتي از سوي شركت نماد اعتماد الكترونيك به ايميل پشتيباني شركت ايده پرداز به آدرس Support@idehcorp.com
گام سوم :
عقد قرارداد با كارگزار معرفي شده از سوي شركت ايده پرداز و ايجاد ارتباط مستقيم با آنها در تمامي زمينه هاي غير فني
نسخه هاي پيشرفته و تخصصي يك مرحله ويژه در استقرار را خواهند داشت كه شامل موارد ذيل است : يك جلسه آموزش در نحوه به روز رساني سايت رزرواسيون يك جلسه آموزشي در زمينه استفاده و بازاريابي بهينه سامانه هايرزرواسيون آنلاين

آموزش و پشتيباني

شركت ايده پرداز تنها پشتيباني فني سامانه رزرواسيون را بر عهده دارد و پشتيباني هاي گردشگري از جمله بررسي مسائل مسافران، كيفيت خدمات هتل ها، برخي از اشكالات پيش آمده پس از رزرو و اين قبيل موارد توسط كارگزار پشتيباني مي شوند و تمامي مفاد آن در قرارداد ميان آژانس ها و كارگزار پيش بيني شده است.
پشتيباني فني شامل خطاگيري و خطايابي، ميزباني وب و حل مشكلات سيستم ها مي باشد ( خطا از سوي مجري ) . افزودن خدمات جديد به سايت، بازيابي رمز هاي عبور، ورود اطلاعات، امور مربوط بهبهينه سازي سئو، تغيير ساختار سايت و صفحات، خريد و تمديد دامنه ها، امور مربوط به پين هاي بانكي، پيگيري و دريافت نماد اعتماد الكترونيك، اصلاح خطا هاي بوجود آمده توسط كارفرما و ساير موارد مشابه شامل هزينه هاي جانبي خواهد بود.
زمان بندي حل مسائل سيستمي بر اساس جدول ذيل خواهد بود
گروهشـــرحزمـــان
Aخطا هاي جدي نرم افزاري كه باعث ايجاد اختلال در نمايش سايت يا زررو عموم شود و از كار با سيستم جلوگيري نمايد3 روز
Bخطا هاي كوچك نرم افزاري كه در سيستم مشاهده مي شوند اما خطر فوري و جدي در نمايش سايت و رزرو خدمات از سوي عموم ايجاد ننمايد.4 الي 7 روز كاري
Cهر گونه تغيير و يا توسعه سيستمي7 روز كاري جهت بررسي و پس از آن اعلام زمان و هزينه لازم

سوالات متداول

 1. آيا تهيه پورتال گردشگري شاملطراحي وبسايتهم خواهد بود ؟
  بلي، اگر طرح و ساختار اختصاصي و سفارشي نخواهيد و از ميان طرح هاي پيشنهادي ايده پرداز انتخاب نماييد، هزينه پياده سازي سايت رايگان خواهد بود.
 2. پورتال براي آژانس چه تفاوتي با وبسايت خواهد داشت ؟
  وبسايت ها را مي توان تنها براي نمايش خدمات و اطلاع رساني استفاده نمود و ابزار مديريتي و طراحي آنها محدود تر از پورتال ها مي باشند. پورتال ها داراي ويژگي هاي فراتر هستند و براي راه اندازي سامانه هاي موتور جستجوي خدمات گردشگري،فرم هاي دريافت اطلاعات، باشگاه مشتريان، مكاتبات، Seo هاي پيشرفته و... نياز است آژانس از پورتال برخوردار باشد.
 3. زمان توليد يك پورتال چقدر است ؟
  زمان پياده سازي يك پورتال بسته به نياز هايطراحي سايتآژانس دارد. در صورت نداشتن نياز بهطراحي سايت، پورتال در زمان 48 ساعت كاري پياده سازي مي شود و ابزار آن تحويل مسئولان آژانس مي شود و آموزش ها به تيم فني آژانس داده مي شود تا طراحي هاي لازم انجام شود اما در صورت نياز به طراحي، زمان آن پس از تاييد طرح نهايي سايت قابل اعلام خواهد بود.
 4. آيا ابزار پورتال به گونه اي است كه تيم فني آژانس بتوانند بطور كامل با آن كار كنند ؟
  بلي، بستر پورتال گردشگري ايده پرداز بر پايه پورتال جامع سازماني ايده پرداز است كه اكنون در بسياري از مراكز بزرگ و كشوري سالها است در حال اجرا توسط نيرو هاي فني آنها مي باشد و با داشتن بيش از 100 ماژول گوناگون و امكان تعريف ساختار هاي دلخواه و اسكريپت هاي اختصاصي و توليد فرم، اين مجموعه به راحتي توسط تيم هاي فني قابل پياده سازي خواهد بود.
 5. بهينه سازي موتور هاي جستجو و ابزار Seo در پورتال چگونه است ؟
  پورتال ايده پرداز بر پايه استاندارد هاي موتور هاي جستجو طراحي شده است و المان هاي استاندارد مورد نياز آنها را در نظر مي گيرد. علاوه بر ساختار پورتال، ابزاري براي تعريف نام صفحات، نام اجزا، استفاده از ليست هاي كامل به جاي تصاوير و PDF و تعيينكلمات كليديدر سيستم تعبيه شده است. بديهي است براي انجام بهينه سازي هاي تخصصي لازم است از خدمات مستمر seo كه ايده پرداز و يا شركت هاي ديگر ارائه مي دهند استفاده نماييد.
 6. آيا لازم است نيروي هاي فني تخصصي داشته باشيم ؟
  خير، در صورت سفارش وبسايت همراه پورتال به ايده پرداز، براي نگهداري و مديريت روزانه آن نياز به فردي آشنا به علم پايه كامپيوتر و اينترنت است اما در صورت نياز به تغييرات ساختاري و ياطراحي سايت، نياز به فرد متخصص خواهد بود
 7. آيا پورتال گزارش هاي لازم از بازديد ها را مي دهد ؟
  بلي، پورتال با داشتن بيش از 20 گزارش گوناگون در زمينه هاي مختلف، پاسخگوي اين گونه اطلاعات خواهد بود
 8. آيا پورتال محدوديت صفحات و زمان دارد ؟
  خير، در صورت خريد پورتال، مي توانيد به صورت نامحدود صفحه و ماژول ايجاد نماييد ( با توجه به حجم سرور خود ) و محدوديت زماني وجود ندارد.

محصولات گردشگري ايده پرداز

اكــــسين - سيستم جامع مديريت خدمات گردشگري
اكــــسين - سيستم جامع مديريت خدمات گردشگري
مديريت خدمات دفاتر گردشگري از برنامه ريزي پرواز هاي چارتر و هتل هاي گارانتي تا فروش تور هاي هفتگي و امور عمليات كارگزاري
طراحي و پياده سازي موتور هاي رزرواسيون ( XML )
طراحي و پياده سازي موتور هاي رزرواسيون ( XML )
ايجاد بستر و پايگاه هاي ارتباط دو طرفه لحظه اي با كارگزاران بين المللي خدمات گردشگري به منظور توليد سيستم هاي اختصاصيرزرواسيون آنلاين
سامانه رزرواسيون لحظه اي هتل هاي بين المللي ( White Label )
سامانه رزرواسيون لحظه اي هتل هاي بين المللي ( White Label )
ارائه بيش از 80،000 هتل در 10،300 مقصد بين المللي با امكان رزرو لحظه اي و پرداخت ريالي به عموم مردم از طريق سايت دفاتر گردشگري
پورتال سايت ساز
پورتال سايت ساز
طراحي سايتهاي اطلاع رساني تخصصي گردشگري با ايجاد بستري سازگار با انواع تبلت و موبايل و با هدف ارائه جذاب خدمات سفر
سامانه مديريت و رزرواسيون هتل هاي گارانتي
سامانه مديريت و رزرواسيون هتل هاي گارانتي
مديريت ورزرواسيون آنلاينانواع اتاق هاي گارانتي هتل ها با ويژگي صدور فوري تاييديه هتل ( واچر ) و دريافت مبلغ رزرو به صورت آنلاين
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت ايده پرداز محفوظ مي باشد.